VÝLETY / VOĽNÝ ČAS

Bojnice so svojou centrálnou polohou predstavujú optimálne východiskové miesto pre jednodňové výlety po regióne aj mimo neho. Objavovať okolie môžete individuálne alebo v skupine, podľa vlastného plánu alebo organizovane – s nami. Objednajte si u nás ( mikro)bus a spravte si výlet do blízkeho či vzdialenejšieho okolia bez starostí s dopravou.

Jednodňové výlety

Čičmany – Rajecká Lesná ( Betlehem, gejzír- v zime) – Rajecké Teplice190€
Banská Štiavnica 190€
Vysoké Tatry 290€
Bešeňová / Tatralandia (aquapark)270€
Žiar n.H. – Revište Zveropark ( soby/ losy, rybačka)190€
Zvolen ( Pustý hrad, Zvolenský zámok)190€
Banská Bystrica ( Špania dolina, Harmanecká jaskyňa, Donovaly)270€
Muránska planina ( sysle)270€
Terchová – Jánošíkove diery – Stará Bystrica ( Slovenský orloj)250€
Oravský hrad – Priehrada270€
Trenčianske Teplice ( aj Zelená žaba) – Trenčín ( hrad, mesto) – Beckov190€
Topoľčianky ( Národný žrebčín, Zubria zvernica) – Tesárske Mlyňany ( Arborétum)190€
Nitra ( hrad, mestský park) – Beladice / Oponice ( kaštiele)190€
Piešťany220€
Husacie hody - Chorvátsky Grob270€
Auto na celý deň - do 500 km299€

Mercedes Benz - V- class 6 + 1 miestny

VW Caravelle 8 + 1 miestny

Objednávky dopravy

Objednávka dopravy priamo na recepcii Penziónu: recepcia@meridianabojnice.sk / +421 910 609 900
V spolupráci so SAD PD.

Región Horná Nitra

Územie Západných Karpát na hornom toku rieky Nitry sa môže pochváliť početnými možnosťami na celodenné výlety rôzneho zamerania. Či uprednostňujete rodinné prechádzky, (cyklo)turistiku, alebo vás láka história, na Hornej Nitre sa nudiť nestihnete.

Milovníkov aktívneho relaxu zaujmú cyklotrasy a traily, turistické chodníky či početné prírodné atrakcie.

Minerálne a termálne pramene v Bojniciach a Chalmovej umožnili vzniknúť kúpeľom a termálnym kúpaliskám, kde okrem príjemného relaxu aj zdravotne zregenerujete.

Početné architektonické pamiatky, medzi ktorými vyniká zámok Bojnice, no zďaleka nielen ten, predstavujú zas lákadlo pre obdivovateľov histórie.

Ani o zaujímavé eventy a aktivity nie je núdza. Interiérová zábava v Bojniciach a Prievidzi, prípadne sezónne exteriérové akcie ( jarmoky, festivaly, koncerty) vám spríjemnia pobyt a postarajú sa o nové zážitky.

 

BOJNICKÝ ZÁMOK


Iba 3 km od Meridiany stojí najväčšia pýcha Bojníc – rozprávkový Bojnický zámok. História tejto pôvodom gotickej stavby siaha až do 12. storočia. Zámok je súčasťou Slovenského národného múzea. Denné i nočné prehliadky sú sprístupnené celoročne. Okrem nich zámok ponúka mnoho podujatí pre deti i dospelých.

KÚPELE BOJNICE


Okrem zámku sú Bojnice známe aj vďaka svojim kúpeľom. Termálne pramene liečia nie len telo, no harmonizujú aj ducha. V kúpeľnom areáli vyviera až 9 prameňov, z ktorých najhorúcejší dosahuje teplotu 52°C. Toto prírodné bohatstvo je od Meridiany vzdialené len 3 km, kúpele sa nachádzajú priamo pod zámkom.  

ZOO BOJNICE


ZOO Bojnice sa rozkladá na ploche 41 hektárov. V krásnom podhorskom areáli žije viac ako 400 druhov zvierat, spolu vyše 2700 jedincov. Najnovším druhom je panda. ZOO je zapojená do viacerých medzinárodných záchranných programov. Otvorená je celoročne, pre verejnosť organizuje mnoho kultúrno-zábavných aktivít.  

MYSTERIUM


Rozlúštite indície? Nájdete správne kľúče? Dostanete sa von z uzamknutej miestnosti len za 60 minút? Mysterium je zábavná logická hra pre priateľov, rodiny alebo ako krátke uvoľnenie pri firemných meetingoch.  Hrať sa dá denne, tím tvorí 3 – 6 hráčov, stačí si len zarezervovať termín priamo na webe Mysteria. (www.mysterium.sk)

BOJNÍK


Historicko – umelecká spoločnosť Bojník sa zaoberá prípravou outdoorových aj indoorových eventov a programov. Ponúkajú komplexné riešenia tematických podujatí vrátane použitej techniky. Ich členovia boli obsadení do kaskadérskych úloh známych filmov, napríklad Gladiátor, Fantaghiro, Katarína Veľká a iné.

AQUILA SOKOLIARI


V bezprostrednej blízkosti areálu Bojnického zámku sídli sokoliarska skupina Aquila. V ich náučnom parku máte možnosť zhliadnuť aj letové ukážky približne 30 dravcov, napríklad myšiaka, plamienky driemavej či výra skalného. Skupina Aquila okrem sokoliarskych vystúpení ponúka ohňovú show a mnoho iného.

MINIGOLFOVÉ IHRISKO


Minigolfové ihrisko s celoročnou prevádzkou sa nachádza v Prievidzi. Návštevníci majú možnosť zapožičať si golfové potreby. Raritou ihriska je unikátny Putting  Green s rozlohou 1400 m2. Areál je situovaný v nádhernom prostredí. Ponúka plne vybavené tréningové centrum s vysoko kvalitnými hracími povrchmi.

CYKLOTURISTIKA


Priaznivci cykloturistiky majú možnosť využiť  viacero cyklistických trás po celom okrese. Vybrať si môžu z menej náročných alebo viac náročných trás. Zaujímavý je napríklad aj Bojnický cyklookruh, ktorého celková dĺžka je 162 km. Cez Bojnice vedie aj nádherná Hornonitrianska cyklotrasa a Rokošská radiála.

KÚPALISKÁ


V našom susedstve sa nachádza plážové kúpalisko s dvomi bazénmi, jedným detským bazénom, veľkou vodnou plochou a požičovňou plavidiel. V Bojniciach nájdete aj termálne kúpalisko Čajka, ktoré ponúka jeden plavecký a dva detské bazény. Voda v nich pochádza z niekoľkých termálnych prameňov a má teplotu 26-33°C.

LETISKOVÉ ATRAKCIE


Pre návštevníkov Bojníc, ktorí vyhľadávajú vzrušenie v podobe adrenalínových zážitkov a športov, odporúčame navštíviť prievidzské letisko. Ponúka napríklad kurzy pilotovania lietadla alebo zoskok padákom. Okrem toho počas celého roka organizuje letisko mnoho leteckých podujatí či pretekov s rôznym zameraním.

BAŇA CÍGEĽ


Pre milovníkov objavovania je ideálnym miestom Hornonitriansky banský skanzen Baňa Cígeľ. Nachádza sa 4 km od mesta Prievidza. Prehliadka začína jazdou banským vláčikom v dĺžke 2 312 m do hnedouhoľnej bane. Stadiaľ pokračuje ďalej podzemnými banskými priestormi v minimálnej hĺbke 80 m pod povrchom.

MÚZEUM PRAVEKU - PREPOŠTSKÁ JASKYŇA


Bojnice sú považované za klenot pravekých dejín, najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na území Slovenska. Múzeum praveku, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré v praveku neandertálci osídlili (areál travertínovej Prepoštskej jaskyne), približuje zaujímavou formou ich život: aké kamenné nástroje si dokázali vyrobiť, čo jedli, aké lovili zvieratá, čo si obliekali, ako si delili v pravekej tlupe prácu, aby prežili... Každý rok pripravuje Múzeum praveku pre milovníkov dávnej histórie zaujímavý program (veľkonočné tvorivé dielne pre deti, nočné prehliadky za svetla horiacich fakieľ, vzdelávací program pre školy s atraktívnou súťažou...). Všetky informácie o múzeu nájdete na www.muzeumpraveku.sk. Vitajte v praveku - v dobe, kedy sa každý deň tvrdo zápasilo o holý život...

ŠPORT V MESTE PRIEVIDZA


V oblasti športu láka Prievidza mnohými príležitosťami. Návštevníci môžu využívať krytú plaváreň s plaveckým bazénom 25 x 12 m. V meste sa nachádza aj futbalový štadión a športová viacúčelová hala s posilňovňou či saunou. V zime sa dajú využiť služby zimného štadiónu – prenájom ľadovej plochy a verejné korčuľovanie.

Escape room BOMBA


Predstavte si, že ste pyrotechnici a polícia Vás požiadala, aby ste do 60 minút získali KÓD od kufríka, v ktorom sa nachádza bomba a zároveň aj kľúč od dverí. Podarí sa Vám to??

VODNÝ SVET SEBEDRAŽIE


Rekreačno-oddychový areál dáva možnosť stráviť chvíle v jedinečnom prírodnom prostredí, loviť si ryby aj bez rybárskeho povolenia, posedieť si pri ohni v megalitickom ohnisku, navštíviť jedinečnú račiu farmu, zahrať si golf, prezrieť si galériu pod holým nebom a veľa ďalšieho. Sezóna trvá od 1. mája až do 31. októbra.

TOP