VÍNNA KARTA

ELESKO

Je jedno z najväčších, najmodernejších a najprogresívnejších vinárstiev na Slovensku. Vlastní 110 hektárov vinohradov v Malokarpatskej a 15 hektárov v Tokajskej oblasti, ktoré patria k najkrajším na Slovensku. Pri pestovaní viniča sa snažíme dosiahnuť súlad s pôdou, vegetáciou a živočíšnymi druhmi, dbáme na ekológiu a životné prostredie. Jedinečnosť vín ELESKO je daná predovšetkým používaním najprogresívnejších a najmodernejších techník a postupov pestovania hrozna, obrábania viníc a samotnej výroby vína, kde sa popri moderných technológiách zohľadňujú aj tradičné postupy pri zrení vína v barikových a dubových sudoch. To umožňuje vinárstvu Elesko rok čo rok ponúkať na trh výnimočné, elegantné a chuťovo bohaté vína s dôrazom na terroir danej lokality.

BIELE VÍNA 750ml

 • Sauvignon D.S.C. kabinetné 2014 – suché

  17,99€
  Brilantne číre víno svetlej zelenožltej farby. V pikantnej ovocno-herbálnej vôni sú prítomné tóny čerstvo odtrhnutých vinohradníckych broskýň a bazových kvetov po jarnom daždi. Svieža stredne plná lahodná chuť vína pripomína zrelé letné ovocie s nádychom lesných malín, na podnebí jazyka aj v závere dochute zvýraznenú korenisto-ríbezľovým tónom. Šťavnatý ovocno-korenistý a jemne minerálny podtón buketu vznikol asamblážou hrozna dvoch klonov, ovocného a minerálneho Sauvignonu.
 • Chardonnay barrique D.S.C.výber z hrozna 2012 – suché

  19,99€
  Sýta zlatistá farba vína s výrazne viskóznym okrajom. V jeho plnšej vôni cítime na úvod zrelé žlté ovocie, ktoré strieda harmonická stopa biskvitových tónov na pozadí s tónmi lahodnej vanilky. Tú víno získalo dlhším zrením v nových dubových sudoch. Chuť vína je komplexná so zrelou ovocnosťou a dlhou dochuťou po sladkom korení.
 • Furmint D.S.C. výber z hrozna 2013 – polosuché

  16,99€
  Intenzívna zeleno žltá farba vína s dominantnou herbálnou vôňou po kvitnúcich kvetov a stopou limetovej kôry na pozadí. Chuť vína je svieža, plná citrusových plodov a minerality s dlhou dochuťou.
 • Gewurztraminer D.S.C. 2014 – polosuché

  18,99€
  Jasný zelenožltý iskrivý farebný odtieň vína s mierne viskóznym okrajom. V jeho intenzívnej korenistej a ovocnej vôni nachádzame tóny bieleho korenia, karí korenia, klinčekov a po otvorení herbálno-kvetovú stopu po bielych karafiátoch s nádychom sušeného ovocia. Chuť vína je impulzívna, svieža až šťavnatá s príjemnou dlhou dochuťou po broskyniach a ananáse, ktorú v závere dopĺňajú pikantné noty škorice.
 • Pálava „2“ D.S.C. neskorý zber 2014 – polosladké

  19,99€
  Víno sýtej žltozelenej farby po okrajoch zo zlatou iskrou a perzistentným perlením bubliniek oxidu uhličitého. Vôňou pripomína zrelé vinohradnícke broskyne a hrušky s nežnou stopou kvitnúcej ruže. Chuť je plná, stredne dlhá, bohatá na ovocné kyseliny, ktoré sú v rovnováhe so zvyškovým cukrom. Obsahuje tóny tropického ovocia v zmesi manga, kiwi, marakuje, ale aj letnej Wiliamsovej hrušky a jemne pikantného muškátového orieška. Dochuť v spojení s alkoholom a zvyškovým cukrom zanecháva v ústach sladkastý pocit tepla. Temperamentné perlivé víno s vyváženým celkovým dojmom.

RUŽOVÉ VÍNA 750ml

 • Frankovka modrá rosé kabinetné 2014 – polosladké

  14,99€
  Brilantne číre víno živej fialovo ružovej farby s pôvabnou vôňou čerstvo natrhaných zrelých jahôd a brusníc, ktoré dopĺňa nasládlá nota lesného malinčia. V chuti zaujme vyváženým pomerom šťavnatých letných kyseliniek a lahodného zbytkového cukru.

ČERVENÉ VÍNA 750ml

 • Alibernet „1“ D.S.C. výber z hrozna 2011 – suché

  19,99€
  Nepriehľadná, rubínovo červená farba vína. Vo vôni dominuje stopa tmavých lesných plodov, čierny mak s jemným dymovým nádychom získaným zrením v dubovom sude. Chuť vína je robustná so zrelým tanínom s dlhou černicovou dochuťou.
 • Dunaj barrique D.S.C. výber z hrozna 2012 – suché

  24,99€
  Víno tmavej atramentovej farby purpurovo-červeným okrajom a vyššou viskozitou. Výrazný buket tmavého bobulového ovocia pripomína zmes čiernych ríbezlí, borievok a sliviek, ktoré dopĺňajú stopy exotického sladkého korenia, tabaku a horkej čokolády, získané zrením v sudoch typu barrique. Chuť vína je dlhá a extraktívna s vyšším obsahom alkoholu, dokonale vyvážená príjemným sladkým tanínom. Víno v dochuti prekvapí tónmi zrelých višní i nádychom cigarového dymu.
 • Traja jazdci cuvée D.S.C. 2012 – suché

  25,99€
  Víno tmavej karmínovočervenej farby, plné očarujúcej ovocno-balzamickej vône višní, brusníc, sliviek a moruší s tónmi sladkého dreva, maku i pečených gaštanov. Bohatá a komplexná chuť s vysokým extraktom je ovplyvnená vďačným ročníkom, vynikajúcou zrelosťou hrozna, jeho pomalou maceráciou na šupkách pri nízkej teplote, ako aj jedinečným procesom dozrievania výsledného cuvée v starších aj nových dubových sudoch. Zamatovo sladké taníny a vyšší obsah alkoholu pekne harmonizujú s delikátnou šťavnatou a dlhou dochuťou vína do jedinečnej elegancie.

PD MOJMÍROVCE

Vzniklo v roku 1951. V súčastnosti obhospodaruje 130 ha viníc. Jedinečnosť polohy, správny výber odrodovej skladby a moderný spôsob obrábania viníc robí miestom, kde je možné dopestovať vysokokvalitné hrozno. Všetko hrozno, ktoré spracujú v pivničných priestoroch, pochádza výlučne z družstevných viníc. Vinihrady sa rozprestierajú na Nitrianskej kopcovine – černozemi s južnou expozíciou v nadmorskej výške 150-190m. Spoločnosť PD Mojmírovce sa sústreďuje výlučne na produkciu vín vysokej kvality. Dôkazom sú nielen získané ocenenia z domácich i medzinárodných výstav, ale predovšetkým spokojnosť a vernosť zákazníkov.

BIELE VÍNA 750ml

 • Veltlínske zelené - suché

  11,99€
  Vo farbe dominujú zelenkavožlté odtiene. Vôňu kôstkového ovocia jemne dopĺňajú egrešové tóny. Plnú a pritom sviežu, jemne korenistú chuť zvýrazňuje sladká mandľa.
 • Müller Thurgau – suché

  11,99€
  Víno s jemnou svetložltozelenou farbou. Muškátovo-broskyňovú vôňu jemne dopĺňajú tóny agátu. Harmonickú chuť sladkého ovocia zvýrazňuje príjemná kyselinka.
 • Rizling vlašský – suché

  11,99€
  Víno so zelenkavožltým farebným odtieňom. Vôňu rozkvitnutých jarných kvetov decentne zvýrazňuje limetka. Chuť po sladkých citrusových plodoch a jemná kyselinka dávajú vínu svieži charakter.
 • Sauvignon – polosuché

  13,99€
  Moderná svetlozelená farba. Jemnú vôňu zrelého egreša dopĺňa zelená broskyňa. Jedinečnú chuť zrelej nektarinky zvýrazňuje rezká kyselinka.
 • STARÝ KOREŇ Chardonnay – suché

  18,99€
  Viac než 40 rokov vysadené rodiace kry pevného Chardonnay. Presvedčivé víno s veľkou hĺbkou a šarmom. Decentný vzhľad, ovocno-korenistá vôňa, výrazná, mierne korenistá a dlhá neodolateľná chuť.
 • Rizling rýnsky – suché

  16,99€
  Jemné zelenkavožlté tóny farieb. Sviežu ovocnú kompozíciu dopĺňa vôňa prezretého jablka, citrónu a limetkovej kôrky. Ušľachtilú chuť s príjemne vyváženým zvyškovým cukrom a kyselinkou určite ocení nejeden milovník vína.
 • Rulandské šedé – suché

  17,99€
  Víno sýtožltej farby s príznačným odtieňom. Ušľachtilú korenistú vôňu dopĺňa expresívna, medovo zamatová chuť tropického ovocia.

RUŽOVÉ VÍNA 750ml

 • ROSÉ Cabernet sauvignon - suché

  15,99€
  Jasnoružový odtieň, buket po čiernych ríbezliach a lesnej maline. Chuť príjemne svieža, ovocná, malinovo-hrušková s citrusovým pozadím.

ČERVENÉ VÍNA 750ml

 • Svätovavrinecké – suché

  11,99€
  Rubínovo červené víno patrí k najobľúbenejším. Hlboká černozem sa podpísala pod príjemnú vôňu po sušených slivkách. V chuti dominujú zrelé višne s jemným tanínovo-čokoládovým pozadím.
 • Frankovka modrá – suché

  13,99€
  Výrazná rubínová farba. Intenzívna vôňa kôstkového ovocia a lesných čučoriedok. Jemne pikantnú chuť vhodne zvýrazňujú prezreté černice na čokoládovom pozadí.
 • Cabernet sauvignon – suché

  15,99€
  Víno intenzívnej červenofialovej farby. V širokej vôni sa prelínajú tóny pupeňov čiernej ríbezle a černíc. Jedinečnú a bohatú chuť lekváru z plodov lesného ovocia dotvára excelentný tanín.

VINÁRSTVO SANTA EMA (Chille) 

Založil v roku 1956 Pedro-Voglino pôvodom z Talianska. Sídlo vinárstva je v údolí Maipo. Dnes však už vinárstvo obhospodaruje cca. 500 ha v piatich rôznych oblastiach Chille. Vzhľadom na tento fakt a rôznorodosť jednotlivých oblastí, čo sa týka pôdy a podnebia, vinárstvo Santa Ema ponúka veľkú variáciu odrôd, vôní a chutí svojich vín. Aj pri maximálnej produkcii cca. 9,5 milióna litrov, si vinárstvo drží vysoký kredit a kvalitu svojich vín, o čom svedčí aj zaradenie vín spoločnosti Santa Ema medzi 20 nejlepších svetových značiek – vinárskym advokátom – Robertom Parkerom.

BIELE VÍNA 750ml

 • Sauvignon Blanc - suché

  16,99€
  Celosvetovo najpredávanejšie biele víno od vinárstva Santa Ema. Je to svieže víno s arómou citrusových plodov a v chuti s tónmi tropického ovocia. Vhodné je k ľahkým pokrmom.
 • Amplus sauvignon blanc– suché

  23,99€
  Víno s vôňou biliniek a žihľavy s vyváženou chuťou ktorá je príjemne minerálna.
 • Chardonnay – suché

  16,99€
  Elegantné mladé víno s chuťou exotického ovocia. Vhodné je k morským plodom, rybám a zrelým syrom.
 • Moscato Soul – sladké

  16,99€
  Aromatické víno zlato žltej farby, plné šťavnatých tónov sladkého exotického ovocia.

RUŽOVÉ VÍNA 750ml

 • Rosado Soul - polosuché

  16,99€
  Svieže víno s chuťou cukríkov s jahodovo malinovým podtónom.

ČERVENÉ VÍNA 750ml

 • Tannat Roble (Uruguay) – suché

  18,99€
  Odroda ktorá sa pestuje iba v Uruguay. Je to odroda s najväčším obsahom trieslovín na svete. Aj to je jeden z dôvodov, že je prezentovaná ako odroda ktorej požívaním predchádzate onkologickým onemocneniam. Hodí sa k údeninám a pečenému mäsu.
 • Carmenére (Chille) – suché

  16,99€
  Pôvodne Francúzska odroda ktorú však dnes v Európe skoro nenájdete. Ochutnajte však jej Chílsku alternatívu, ktorá Vás prekvapí krásnou arómou a šťavnatou ovocnou chuťou.
 • Pascual Toso Malbec (Argentína)- suché

  23,99€
  Tipická Argentínska odroda červeného vína, ktorá má dokonca svoj svetový deň 17.4. Je to víno s jemným buketom sliviek s elegantným dotykom vanilky a dubového sudu.
 • Merlot Reserva (Chille)– suché

  23,99€
  Celosvetovo najpredávanejšie červené víno od spoločnosti Santa Ema. Luxusný pomer ceny a kvality pri víne s tónmi vanilky a čokolády s perfektnou rovnováhou tanínou.
 • Amplus One (Chille) – suché

  33,99€
  Jedinečné cuvée s odrôd Carmenére, Syrah a Carignan vďaka čomu má víno sýtu rubínovú farbu. V chuti je tento krát cítiť trieslovinu len decentne. Víno zrie 12 mesiacov vo Francúzskych dubových sudoch.
TOP